Občania druhej kategórie

Autor: Jozef Miloslav Smrek | 3.7.2011 o 15:00 | Karma článku: 8,22 | Prečítané:  1401x

Takto nadpísal svoj článok v PRAVDE žurnalista Marián Repa. A pokračuje: "Návrh valorizovať penzie iba o tzv. dôchodcovskú infláciu robí zo seniorov ľudí 2. kategórie. Vzhľadom na výšku dôchodkov, ktorá dosahuje zhruba polovicu priemernej mzdy, nimi už vlastne sú, lenže teraz to budú mať potvrdené aj zo zákona." (http://nazory.pravda.sk/obcania-druhej-kategorie-0x0-/sk-nkom.asp?c=A110630_213650_sk-nkom_p29#ixzz1QvxnQX7K)

„Treba šetriť. Podľa môjho názoru je však diskutabilné, či to šetrenie sa má aplikovať aj na starodôdcov, ktorí odchodom do dôchodku sa stali z večera na ráno ľuďmi druhej kategórie", píšem na svojom blogu v článku Pán minister, ten tretí groš je deravý !!! (Ak dvaja ľudia prídu nezávisle na sebe k rovnakému záveru, asi to nie je náhoda). A pokračujem: „To sú tí, ktorí odišli do dôchodku ešte pred 1. januárom 2004 a ktorí s údivom a nechápavo sú nútení brať na vedomie, že ich kolegovia, ktorí išli do dôchodku po tomto dátume majú takmer dvojnásobný dôchodok ako oni za tú istú prácu."

A nechápavo krútim hlavou doteraz, ako je toto možné v 21. storočí, v civilizovanej krajine v srdci Európy.

http://jozefmiloslavsmrek.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=248197&bk=73397#ixzz1R2Tv3Vc3

Pán poslanec NR SR Kaník, vysvetlite tento váš počin. Ba čo viac, napravte krivdu, ktorej ste sa dopustili na tisícoch bezmocných starodôchodcoch!!! Uvedomte si, prosím, že to bola naša generácia, to sme boli my, ktorí ochránili kvalitu pitnej vody v najväčšej zásobárni podzemných vôd v Europe pred agresiou strojárskeho priemyslu napr. v Dunajskej Strede, či zabezpečili špeciálnu ochranu podzemných vôd pred znečistením zo Slovnaftu, ktorí zabezpečili výstavbu vodných zdrojov v Jelke a v Gabčíkove a výstavbou nadradených vodárenských sústav zabezpečili pitnú vodu pre desiatky miest a obcí na území bývalého západoslovenského kraja a výstavbou čistiarní odpadových vôd v strediskových mestách a obciach tak umožnili rozsiahlu komplexnú bytovú výstavbu i rozvoj priemyslu, ktorí výstavbou vodného zdroja Hamuliakovo - Kalinkovo a prívodom vody do východnej časti Bratislavy „vyhnali z ulíc" rozvoz vody cisternami. Toľko iba ilustratívne o nás aspoň z jednej oblasti činnosti na rozvoji národného hospodárstva Slovenska.

Je smutné, že ani občianske združenie - Jednota dôchodcov na Slovensku s cca 70 tis. členmi sa nevie dovolať u ústavných činiteľov nápravy, hoci posledný odsek listu predsedníčky vlády SR z r. 2010 dáva možnosť opätovne sa na ňu písomné obrátiť so žiadosťou o neakceptovanie návrhu ministra Mihála na úpravu dôchodkov, ako aj o nápravu diskriminácie starodôchodcov.

Záverom sa dovoľujem opýtať našich ústavných činiteľov, ale predovšetkým našich zákonodarcov, či budú mať pokojné a čisté svedomie, keď po skončení ich mandátu zanechajú po sebe tisícky občanov druhej kategórie a v rámci tejto kategórie ešte tisícky druhotriednejších, a to napriek ich nesporným minulým pracovným zásluhám.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?