Podivná logika,

Autor: Jozef Miloslav Smrek | 16.2.2011 o 21:20 | (upravené 17.2.2011 o 8:03) Karma článku: 5,43 | Prečítané:  1513x

ktorou sa poslanec NR SR Dostál snaží v článku „Omyl Radoslava Procházku" obviniť z omylu poslanca NR SR a predsedu jej ústavnoprávneho výboru v jeho postojoch v otázke zákona a "protizákona" o dvojakom občianstve (viď: http://dostal.blog.sme.sk/c/256703/Omyl-Radoslava-Prochazku.html#t2).

Konkrétne:

"Programové vyhlásenie vlády však nehovorí o nežiaducich negatívnych účinkoch vo všeobecnosti, ale o nežiaducich negatívnych účinkoch na občanov SR." - tvrdí poslanec Dostál na konci 3.ods. vo svojom článku.

„Tí všetci (predsedovia štyroch koaličných strán a premiérka /moja poznámka/) sa dnes zhodujú, že elimináciou nežiaducich účinkov na občanov SR mali na mysli odstránenie možnosti straty občianstva pre všetkých občanov". V podkapitole „Pozri kto to hovorí" hovorí poslanec Dostál. (Všimnite si, prosím, dôkaz: mali na mysli" , ktorý, ako „relevantný" pre svoje obvinenia z omylu poslanca Procházku, považuje poslanec Dostál).

Teda ako ?! - Platí obsah prvej alebo druhej citácie uvedených v článku poslanca Dostála.

A na dôvažok ešte citát z časti "Dodatočná intuícia":

"A nakoniec ma k môjmu presvedčeniu o Procházkovom omyle v tejto veci vedie skutočnosť, že až do objavenia sa pozmeňujúceho návrhu Igora Matoviča nikto v koalícii nespochybňoval, že naplnením programového vyhlásenia vlády bude zrušenie možnosti straty štátneho občianstva vo vzťahu ku všetkým občanom." - teda opäť logický rozpor s tvrdením v prvej citácii.

Ak to celé zhrniem - nemôžem sa ubrániť presvedčeniu, že poslanec Dostál, vyčíta svojmu koalič-ému kolegovi, že nevedel čítať myšlienky koaličných šéfov v čase zostavovania Programových téz, písania koaličnej zmluvy, či Programového vyhlásenia vlády SR. Že si dovolil vychádzať pri formulovaní postojov v reakcii na zlý maďarský zákon o dvojakom občianstve z toho čo, je dodnes napísané a nie z toho, čo bolo (možno?) v minulosti myslené.

 

P.S.

Nedá mi, aby som k tomu, čo kto -  kedy myslel, neuviedol príhodu, ktorá sa prihodila kedysi dávno na futbalovom štadióne ŠK Bratislava: Jokl dostal ideálnu prihrávku od Benedikoviča do súperovej šestnástky. Všetci sme už videli loptu v bránke. Chyba lávky. Strela išla „pánubohu" do okien. Viete si predstaviť do rozčarovanie, vyjadrené fanúšikmi Slovana nahlas. Pod nami stojací pán sa k nám otočil s poznámkou: „Ale, veď to dobre myslel „ na to môj kolega zareagoval slovami: „Bodaj to ešte aj zle myslel, keď to už zle kopol."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?