Je to zlé ! Ale prečo ?

Autor: Jozef Miloslav Smrek | 11.2.2011 o 1:40 | Karma článku: 8,37 | Prečítané:  1007x

Včerajšie rokovanie slovenského parlamentu a jeho dôsledky prinieslo ľudu tejto krajiny, napriek vytešovaniu sa p. Fica a p. Rafaja, samé zlé následky.

Že v čom?

Okrem iného napríklad v tom, že momentálne je zablokované prijímanie zákonov, nutných pre čo najskoršie ozdravenie pomerov na Slovensku, ďalej tiež v tom, že zhoda v názoroch na riešenie celospoločenských potrieb občanov SR sa bude v koalícii dosahovať zo dňa na deň stále ťažšie a ťažšie a v neposlednom rade tiež pre stratu kreditu - „dobrého mena" v zahraničí, čo môže mať negatívne následky na našu ekonomiku v dôsledku straty záujmu potenciálnych investorov o Slovensko s dôsledkom straty nových pracovných príležitosti. (Uznávam, je to príliš dlhá veta, ale dôvodov prečo bolo včerajšie rokovanie NR SR zlou správou pre Slovensko je ešte na dlhšiu vetu).

A prečo toto všetko?

Pre jeden zlý zákon, ktorý prijal parlament Maďarskej republiky, ktorý dokázal rozdeliť slovenskú politickú scénu. Ako sa včera preukázalo, rozdeliť až do vzájomne nezmieriteľných skupín. Je pre mňa  až nepochopiteľné, ako ľahko zvládol v tomto názorovom konflikte chytiť prím Béla Bugár s jeho MOST - HÍT-om, v pozadí s členmi OKS. Prečo ? To skutočne z poslancov koalície okrem Matoviča a Procházku si nikto neuvedomuje možné negatívne dôsledky determinované oným zlým maďarským zákonom na pomery na Slovensku v budúcnosti ? To je skutočne akceptovateľný pre príslušné politické strany diktát Bélu Bugára, aby vyvodili voči Matovičovi a Procházkovi radikálne konzekvencie formálne vyplývajúce z porušenia kolektívnej zmluvy kvôli zlému maďarskému zákonu ? Pritom, podľa môjho názoru, pán poslanec Procházka, spolu s pánom ministrom Lipšicom, patria medzi najobjektívnejších a najkonze-kventnejších politikov na našej politickej scéne.

Na záver mi zostáva apel. Apel na predsedu strany MOST - HÍD, pána Bugára. To, že parlamentné voľby v júni 2010 vyhrala na Slovensku pravica, je dôkazom toho, že väčšina obyvateľov Slovenska si želala zmenu. Zmenu hospodárskej situácie, ale predovšetkým morálnej situácie v sprá-ve vecí verejných. Do spektra pravicových strán občania Slovenska zahrnuli aj vami založenú stranu MOST - HÍD, pán Bugár. Dokonca mnohí voliči SDKÚ, či KDH volili vašu stranu s cieľom, aby ste sa určite dostali do parlamentu. Buďte si, prosím, vedomý zodpovednosti nielen voči týmto voličom, ale tiež aj voči všetkým obyvateľom Slovenska, pre ktorých je prvoradé urýchlené ozdravenie pomerov  na Slovensku. V podnikateľskej sfére, v zamestnanosti, v zdravotníctve, v súdnictve, v školstve a vo vede i v tvorbe a ochrane životného prostredia. Naprávať množstvo chýb z minulosti je neúrekom. Nemáte právo, kvôli zlému maďarskému zákonu, brániť ich čo najskoršej náprave.

Na úplný záver, pán minister Dzurinda, pokúste sa obrátiť na príslušné medzinárodné inštitúcie, aby upozornili vládu Maďarskej republiky, že ňou prijatý zákon o dvojakom občianstve je v rozpore s medzinárodnými zvyklostiami s tým, aby ho budapeštianska vláda anulovala, resp. primerane upravila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

DOMOV

Košičanku pustili z letiska v Burgase po dvoch dňoch

Pas jej priviezla dobrovoľníčka, ktorá prípad zachytila v médiách.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.


Už ste čítali?