Demagógia najhrubšieho zrna

Autor: Jozef Miloslav Smrek | 25.1.2011 o 18:40 | Karma článku: 10,18 | Prečítané:  1720x

Veľmajster demagógie, predseda strany SMER SD, Róbert FICO, vytiahol do politického boja proti KDH zbrane najťažšieho kalibru, v podobe neuveriteľných klamstiev typu: „Ukradli pitnú vodu Bratislave", „Krádež pitnej vody pre Bratislavu", a tak podobne. To všetko v súvislosti s neukojeným očakávaným (pre SMER SD) riešenia kauzy „Durkovský", ktoré rezultovalo po niekoľko hodinovom rokovaní Predsedníctva KDH s jej, teraz už bývalým členom Andrejom Ďurkovským, bývalým primátorom hl. mesta SR Bratislavy. V zápale jeho „kydania" na KDH nezabudol si tiež „utrieť hubu" o ministra a podpredsedu KDH Lipšica, a to na priek tomu, že Lipšicovo stanovisko k danej veci jeho podozrievanie totálne vyvracia.

Som posledný, ktorý by za akýchkoľvek okolností súhlasil s privatizáciou verejných vodovodov na zásobovanie obyvateľov pitnou vodou a verejných kanalizácií na odvádzanie a čistenie odpadových vôd z miest a obcí. (Viď napr.: http://jozefmiloslavsmrek.blog.sme.sk/c/253542/Do-Bratislavskej-vodarenskej-spolocnosti.html ). Budem sa asi opakovať, ale opätovne zdôrazňujem, že zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou z verejných vodovodov a odvádzanie odpadových vôd verejnými kanalizáciami je vecou verejnou a nikdy sa nesmie dostať do súkromných rúk, pretože voda je každodenná a ničím nenahraditeľná potreba človeka. Preto tiež, podľa Ústavy SR, sú podzemná voda a vodné toky vlastníctvom SR.

Učme sa z múdrosti vládcov starých ríši, ktorí pre nimi spravované národy budovali a prevádzkovali v dávnej minulosti aqueducty pre zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou, či  napr. „cloacu maximu", ktorá v starom Ríme slúžila na vysúšanie mokrín a odvádzanie odpadových vôd (i odpadov všeobecne) v starom Ríme.

Skutočnosť a starú pravdu, že zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou a odvádzanie i čistenie odpadových vôd z miest a obcí je vecou verejnou, zneužívať nekorektným spôsobom v politickom súperení, ktoré už začína na Slovensku pôsobiť kontraproduktívne proti najvlastnejším záujmom jeho obyvateľov, je nehoráznosť a demagógia i drzosť najhrubšieho zrna. Moje tvrdenie vychádza zo skutočnosti, že súkromný kapitál vstúpil do dcérskej spoločnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a.s. - INFRA SERVICES a.s., v ktorej má BVS a.s. síce 100 % podiel na majetkovej účasti, ale Infra Services podniká v oblasti zabezpečovania servisných činností na vodovodných a kanalizačných sieťach, teda nemá nič spoločné s dodávkou pitnej vody pre Bratislavu.

Vážený pán podpredseda NR SR a predseda politickej strany SMER SD, vedome neklamte (pretože Vy osobne určite viete kde je pravda) a nezavádzajte občanov Slovenskej republiky na takmer každodenných tlačovkách, s cieľom získavať na základe klamstiev predvolebné preferencie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Saganovi v závere došli sily, druhú etapu na Tour Down Under vyhral Ewan

Slovenský cyklista bojoval o víťazstvo.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?