Podivná logika,

Autor: Jozef Miloslav Smrek | 16.2.2011 o 21:20 | (upravené 17.2.2011 o 8:03) Karma článku: 5,43 | Prečítané:  1502x

ktorou sa poslanec NR SR Dostál snaží v článku „Omyl Radoslava Procházku" obviniť z omylu poslanca NR SR a predsedu jej ústavnoprávneho výboru v jeho postojoch v otázke zákona a "protizákona" o dvojakom občianstve (viď: http://dostal.blog.sme.sk/c/256703/Omyl-Radoslava-Prochazku.html#t2).

Konkrétne:

"Programové vyhlásenie vlády však nehovorí o nežiaducich negatívnych účinkoch vo všeobecnosti, ale o nežiaducich negatívnych účinkoch na občanov SR." - tvrdí poslanec Dostál na konci 3.ods. vo svojom článku.

„Tí všetci (predsedovia štyroch koaličných strán a premiérka /moja poznámka/) sa dnes zhodujú, že elimináciou nežiaducich účinkov na občanov SR mali na mysli odstránenie možnosti straty občianstva pre všetkých občanov". V podkapitole „Pozri kto to hovorí" hovorí poslanec Dostál. (Všimnite si, prosím, dôkaz: mali na mysli" , ktorý, ako „relevantný" pre svoje obvinenia z omylu poslanca Procházku, považuje poslanec Dostál).

Teda ako ?! - Platí obsah prvej alebo druhej citácie uvedených v článku poslanca Dostála.

A na dôvažok ešte citát z časti "Dodatočná intuícia":

"A nakoniec ma k môjmu presvedčeniu o Procházkovom omyle v tejto veci vedie skutočnosť, že až do objavenia sa pozmeňujúceho návrhu Igora Matoviča nikto v koalícii nespochybňoval, že naplnením programového vyhlásenia vlády bude zrušenie možnosti straty štátneho občianstva vo vzťahu ku všetkým občanom." - teda opäť logický rozpor s tvrdením v prvej citácii.

Ak to celé zhrniem - nemôžem sa ubrániť presvedčeniu, že poslanec Dostál, vyčíta svojmu koalič-ému kolegovi, že nevedel čítať myšlienky koaličných šéfov v čase zostavovania Programových téz, písania koaličnej zmluvy, či Programového vyhlásenia vlády SR. Že si dovolil vychádzať pri formulovaní postojov v reakcii na zlý maďarský zákon o dvojakom občianstve z toho čo, je dodnes napísané a nie z toho, čo bolo (možno?) v minulosti myslené.

 

P.S.

Nedá mi, aby som k tomu, čo kto -  kedy myslel, neuviedol príhodu, ktorá sa prihodila kedysi dávno na futbalovom štadióne ŠK Bratislava: Jokl dostal ideálnu prihrávku od Benedikoviča do súperovej šestnástky. Všetci sme už videli loptu v bránke. Chyba lávky. Strela išla „pánubohu" do okien. Viete si predstaviť do rozčarovanie, vyjadrené fanúšikmi Slovana nahlas. Pod nami stojací pán sa k nám otočil s poznámkou: „Ale, veď to dobre myslel „ na to môj kolega zareagoval slovami: „Bodaj to ešte aj zle myslel, keď to už zle kopol."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico bude opäť kandidovať na šéfa Smeru, s Kaliňákom útočili na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Čaplovič a Paška. Kandiduje aj Kaliňák.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?