Demagógia najhrubšieho zrna

Autor: Jozef Miloslav Smrek | 25.1.2011 o 18:40 | Karma článku: 10,18 | Prečítané:  1709x

Veľmajster demagógie, predseda strany SMER SD, Róbert FICO, vytiahol do politického boja proti KDH zbrane najťažšieho kalibru, v podobe neuveriteľných klamstiev typu: „Ukradli pitnú vodu Bratislave", „Krádež pitnej vody pre Bratislavu", a tak podobne. To všetko v súvislosti s neukojeným očakávaným (pre SMER SD) riešenia kauzy „Durkovský", ktoré rezultovalo po niekoľko hodinovom rokovaní Predsedníctva KDH s jej, teraz už bývalým členom Andrejom Ďurkovským, bývalým primátorom hl. mesta SR Bratislavy. V zápale jeho „kydania" na KDH nezabudol si tiež „utrieť hubu" o ministra a podpredsedu KDH Lipšica, a to na priek tomu, že Lipšicovo stanovisko k danej veci jeho podozrievanie totálne vyvracia.

Som posledný, ktorý by za akýchkoľvek okolností súhlasil s privatizáciou verejných vodovodov na zásobovanie obyvateľov pitnou vodou a verejných kanalizácií na odvádzanie a čistenie odpadových vôd z miest a obcí. (Viď napr.: http://jozefmiloslavsmrek.blog.sme.sk/c/253542/Do-Bratislavskej-vodarenskej-spolocnosti.html ). Budem sa asi opakovať, ale opätovne zdôrazňujem, že zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou z verejných vodovodov a odvádzanie odpadových vôd verejnými kanalizáciami je vecou verejnou a nikdy sa nesmie dostať do súkromných rúk, pretože voda je každodenná a ničím nenahraditeľná potreba človeka. Preto tiež, podľa Ústavy SR, sú podzemná voda a vodné toky vlastníctvom SR.

Učme sa z múdrosti vládcov starých ríši, ktorí pre nimi spravované národy budovali a prevádzkovali v dávnej minulosti aqueducty pre zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou, či  napr. „cloacu maximu", ktorá v starom Ríme slúžila na vysúšanie mokrín a odvádzanie odpadových vôd (i odpadov všeobecne) v starom Ríme.

Skutočnosť a starú pravdu, že zásobovanie obyvateľstva pitnou vodou a odvádzanie i čistenie odpadových vôd z miest a obcí je vecou verejnou, zneužívať nekorektným spôsobom v politickom súperení, ktoré už začína na Slovensku pôsobiť kontraproduktívne proti najvlastnejším záujmom jeho obyvateľov, je nehoráznosť a demagógia i drzosť najhrubšieho zrna. Moje tvrdenie vychádza zo skutočnosti, že súkromný kapitál vstúpil do dcérskej spoločnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a.s. - INFRA SERVICES a.s., v ktorej má BVS a.s. síce 100 % podiel na majetkovej účasti, ale Infra Services podniká v oblasti zabezpečovania servisných činností na vodovodných a kanalizačných sieťach, teda nemá nič spoločné s dodávkou pitnej vody pre Bratislavu.

Vážený pán podpredseda NR SR a predseda politickej strany SMER SD, vedome neklamte (pretože Vy osobne určite viete kde je pravda) a nezavádzajte občanov Slovenskej republiky na takmer každodenných tlačovkách, s cieľom získavať na základe klamstiev predvolebné preferencie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico bude opäť kandidovať na šéfa Smeru, s Kaliňákom útočili na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Čaplovič a Paška. Kandiduje aj Kaliňák.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?